You are currently viewing Cechy sejfu domowego

Cechy sejfu domowego

Każdy z nas posiada w domu przedmioty wartościowe. Najczęściej należą do niej dokumenty, takie jak akty własności. Jest to również biżuteria, a nawet pieniądze, których z wielu powodów nie chcemy trzymać w banku. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, wielu decyduje się na zakup sejfu. 

Czy warto posiadać sejf? 

sejfy domoweSejfy popularne są w różnorakich przedsiębiorstwach, gdzie przetrzymuje się dużą ilość gotówki, np. w restauracjach, umieszczając tam pieniądze z utargu. Mimo to, równie chętnie sięgamy po to rozwiązanie, gdy chcemy zabezpieczyć swoje kosztowności w domu. Nowoczesne sejfy domowe posiadają wiele zabezpieczeń, dzięki którym wszystko, co znajduje się w środku, będzie zawsze bezpieczne. Wiele sejfów posiada podwyższoną odporność na ogień, dzięki czemu nawet w obliczu tragedii mamy pewność, że nasze przedmioty wartościowe zostały w nienaruszonym stanie. Istnieje wiele rodzajów sejfów, różnią się głównie wielkością, a także ilością półek czy kolorem. Każdy z nich pełni jednak tę samą funkcję. Użytkownicy sejfów chwalą ich niezawodność, ciesząc się bezpieczeństwem i wygodą użytkowania. W komplecie z sejfem znajdziemy zwykle dwa komplety kluczy lub wyświetlacz, na którym należy wpisać kod odblokowujący. Ceny sejfów to około 6 tysięcy złotych, zależne jest to jednak od wielkości, jak i dodatkowych udogodnień. Niektóre sejfy posiadają nawet oświetlenie LED, dzięki czemu można z nich korzystać w zaciemnionych pomieszczeniach. Sejf można przytwierdzić do podłogi lub ściany, a także ukryć w jej wnętrzu. 

Sejfy wykonane są zwykle z bardzo trwałych materiałów, które uniemożliwiają ich przecięcie, czy spłonięcie. Jest to bezpieczne miejsce do przetrzymywania wszelkich kosztowności, o które się obawiamy. Sejfy coraz częściej pojawiają się nie tylko w biurach, ale także w domach.