Gotowa firana do salonu

Gotowa firana do salonu

Wygląd mieszkanie odzwierciedla nasz charakter i świadczy o naszym guście. Kompletnie umeblowane, posiadające dopasowane dekoracje, tworzy wyjątkowy, ciepły klimat powodujący, że chce się w nim przebywać. Przyozdobione stoły, okna i kwiaty są niezbędnym elementem wyposażenia.

Jakie kupić firanki do salonu?

długie gotowe firany do salonuOkna w domu są bardzo ważne, bo dostarczają odpowiednią dawkę światła dziennego, które oświetla pomieszczenia i sprawia, że są jasne i ciepłe. Im więcej okien w domu, tym lepiej. Jeżeli mieszkamy w mieście, to koniecznie w każdym oknie musi się znaleźć firanka i zasłona, ponieważ po zmroku sąsiedzi będą nam zaglądać do wnętrza mieszkania. Długie gotowe firany do salonu kupimy w sklepach z wyposażeniem wnętrz, albo w sklepie z materiałami na wymiar. Możemy też zamówić u krawcowej uszycie długich firan zgodnie z wymiarami naszych okien. Jeżeli mamy okna duże, na całą długość ściany i są one balkonowe, to koniecznie trzeba założyć firany proste i długie do ziemi. Najczęściej taki rozmiar jest zakładany w salonach, ponieważ tam mamy największe okna. W łazience czy kuchni mamy mniejsze ramy okienne i możemy w nich założyć rolety, albo krótkie firany sięgające do połowy okna, albo do wysokości parapetu. Materiał na firany powinien być cienki i lekki, a najlepszy jest woal, tiul, albo drobna koronka. Im delikatniejszy materiał, tym więcej światła się dostanie do środka pomieszczenia. Zasłony mogą być grubsze i uszyte z ciemniejszych materiałów, ponieważ osłonią nas przez wzrokiem sąsiadów po zmroku.

Cena firany zależy od materiału z jakiego będzie wykonana, zastosowanych wykończeń i sposobu w jaki będzie zawieszana na karniszu. Może mieć doszywane uszy, które się nakłada na rurkę karnisza, albo do górnej części doczepiane metalowe żabki przesuwające się po karniszu.