Jak założyć suwak na taśmę zamkową?

Jak założyć suwak na taśmę zamkową?

Pierwszy zamek błyskawiczny powstał w Szwecji około sto lat temu i na samym początku wszywany był głównie przez do kombinezonów lotniczych. Z zbiegiem czasu coraz więcej ludzi zaczynało doceniać jego właściwości dzięki czemu zamki stały się jednym z najpopularniejszych elementów każdej odzieży. Dziś nie wyobrażamy sobie zwykłych spodni bez zamka błyskawicznego. 

Montaż suwaka w taśmie zamkowej

taśma zamkowaCzęsto zdarza się tak, że suwak wysunie się z taśmy zamkowej nie należy się wtedy stresować i denerwować, że zamek błyskawiczny nadaje się tylko do wymiany. Taśma zamkowa do bardzo sprytne urządzenie pozwalające na ponowny montaż suwaka. Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest rozdzielenie taśmy zamkowej oraz ewentualnie przycięcie jej kosztów w przypadku prucia lub strzępienia się końców spirali zamkowej. Kolejnym krokiem jest zamocowanie pierwszej końcówki w suwaku trzeba do tego użyć troszkę siły ponieważ spirala ma wymiary, które idealnie są dopasowane do szpary suwakowej. W momencie gdy pierwsza końcówka jest już pewnie umiejscowiona należy zamontować drugi koniec taśmy ten etap jest troszkę trudniejszy i wymaga od nas pewnej ręki. Końcówkę da się wcisnąć tylko do połowy. Wtedy pierwszy koniec należy pewnie przytrzymać a cały suwak pociągnąć w celu splecenia spirali. Krokiem dodatkowym jest ewentualne wyrównanie końcówek taśmy zamkowej oraz zabezpieczenie jej przed kolejnym wypadnięciem suwaka po przez kilkukrotne przeszycie nitką. 

Podsumowując ponowny montaż suwaka na taśmie zamkowej jest bardzo prostym zadaniem, które będzie wykonać każdy nawet osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Dla wprawionej osoby proces ten potrwa zaledwie kilka sekund. Różnego rodzaju suwaki można kupić w każdej dobrze wyposażonej pasmanterii.