You are currently viewing Oferowane taśmy poliuretanowe

Oferowane taśmy poliuretanowe

Systemy transportowe są koniecznością w każdej firmie przemysłowej oraz produkcyjnej. Za ich pomocą można skutecznie przenosić towar z miejsca w inne miejsce, co jest ważne ze względów logistycznych. Jednakże na rynku istnieje szeroki wybór taśm transportowych do podnośników – są to między innymi taśmy pcv, taśmy silikonowe oraz poliuretanowe. Które z nich wybrać, aby być całkowicie zadowolonym?

Parametry taśm poliuretanowych

taśmy poliuretanoweOdpowiedź na to pytanie nie wydaje się być prosta, ponieważ każdy rodzaj taśmy ma swoje zalety, jak i wady. Weźmy na przykład takie poliuretanowe taśmy. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na tłuszcze oraz smary, jak i na chemikalia. Z tego względu stosuje się je między innymi w przemyśle piekarniczym oraz cukierniczym, nadają się do wykonania linii chłodzących chleb czy inne rodzaje pieczywa. Takie taśmy poliuretanowe transportowe wykonywane są, jak sama nazwa wskazuje, z poliuretanu, który jest termotopliwy. Taśmy takie charakteryzuje bardzo wysoki poziom wytrzymałości oraz elastyczność. Możemy zdecydować się na taśmy z 1 warstwy poliuretanu lub z dwóch warstw – te drugie są jeszcze bardziej wytrzymałe. Klient może wybrać także kolor taśmy – jasnozielony, kolor ochry czy biały. Oczywiście kolor ma zazwyczaj najmniejsze znaczenie, jednakże i tak producenci dają swoim klientom wybór. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę też na współczynnik tarcia na stronie nośnej oraz stronie wewnętrznej, jak i na współczynnik przenikania ciepła.

Taśmy poliuretanowe oferowane są także w wariantach specjalnych, dostępnych na indywidualne zamówienie. Z pewnością w szerokiej ofercie producentów każdy znajdzie takie taśmy, które pozwolą na stworzenie systemu transportowego spełniającego wszystkie wymagania pod względem technicznym.