Poszukiwania pieluszek flanelowych

Poszukiwania pieluszek flanelowych

 

Niedawno urodziłam dziecko. Przy poprzednich dzieciach zawsze korzystałam z jednorazowych pampersów, ale okazało się, że moja najmłodsza pociecha posiada uczulenie na materiał z których są one wykonane. Zdecydowałam się w takim razie na korzystanie z pieluszek wielorazowych. Teraz musiałam jeszcze tylko wybrać taki rodzaj pieluszek, który nie będzie wywoływał podrażnień u dziecka.

Zalety flanelowych pieluszek dla niemowląt

Pieluchy flaneloweNajpierw udałam się do pediatry, żeby polecił mi coś odpowiedniego, biorąc pod uwagę uczulenie mojego dziecka. Dowiedziałam się od niego, że powinnam kupić pieluchy wykonane z miękkiego i delikatnego materiału flanelowego. Pieluchy flanelowe są bowiem hipoalergiczne i sprawdzają się nawet u noworodków z wrażliwą, atopową skórą. Są one bardzo delikatne dlatego, z pewnością nie będą podrażniać ciała dziecka, jeśli zostaną odpowiednio założone. Ich dodatkowym atutem jest to, że świetnie absorbują wszystkie płyny. Są nie tylko chłonne, ale także nie dopuszczają do tego, żeby dziecko zbyt długo miało kontakt z własnym moczem, ponieważ fekalia są bardzo szybko wchłaniane do zewnętrznej warstwy pieluszki. Od razu po rozmowie z pediatrą udałam się do do sklepu z artykułami dla niemowląt i znalazłam tego typu pieluszki. Okazało się, ze są one bardzo tanie, a w dodatku obecnie są dostępne w promocji. Nie wahałam się więc dłużej i od razu je zakupiłam.

Szybko okazało się, że to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że pieluszki były bardzo wytrzymałe i trwałe. Wystarczyło w nich wymieniać wielorazowe wkłady higieniczne. Mój synek nie miał teraz problemu z podrażnieniami na skórze, a ja mogłam szybko i sprawnie go przewijać. Flanelę można prać w pralce w wysokich temperaturach, dlatego pieluchy były higienicznie czyste.