You are currently viewing Zakup części do węża- złącze strażackie

Zakup części do węża- złącze strażackie

Od kiedy przyszły coraz upalniejsze dni, musieliśmy bardziej skupić się na sposobie nawadniania naszego pola. Nie jesteśmy żadnym dużym gospodarstwem rolnym, ale od kilku sezonów zasiewamy kilka hektarów truskawek oraz pomidorów. Na jakość plonów nie narzekamy, a od czasu kiedy siejemy zawsze mamy z tego zysk. W tym roku trochę się obawiamy, bo pogoda temperaturami nas bardzo rozpieszcza, ale niekoniecznie rośliny.

Dobrej jakości złącze strażackie

złącza strażackieSłoneczne dni i brak deszczu nie są dobrym prognostykiem dla rolnika. Musieliśmy póki jest jeszcze czas szybko zainterweniować. Mężowi udało się znaleźć i doprowadzić na pole wąż do podlewania. Tak aby zapewnić ciągły dostęp roślinom do wody. Problem był tylko taki, że zaginęły nam do węża złącza strażackie. Nie wiemy, czy ktoś nam ukradł, czy po prostu gdzieś leżą w piwnicy, ale nie wiemy gdzie. Mąż pojechał do miasta i chciał kupić stacjonarnie, tak by jeszcze tego samego wieczoru podlać nasze truskawki, które właśnie dojrzewają. Niestety w sklepach ogrodniczych i rolniczych nigdzie takich złącz nie było. Dopiero w sklepach internetowych udało się takie znaleźć. Po dokładnym zmierzeniu średnicy węża ssącego udało się dobrać odpowiedni rozmiar. Trochę się obawiałam, że pewnie źle mąż zmierzył i pewnie przyjdą do nas niepasujące części. Byłabym zła, bo każdy dzień zwłoki powoduje, że nasze owoce tracą na wartości. Staram się sama podlewać, ale to jest syzyfowa praca, potrzebny jest profesjonalny sprzęt do tego.

Kiedy przyszedł kurier z paczką bardzo się bałam otworzyć. Wiadomo, to nie są duże pieniądze i można zawsze zwrócić. Na całe szczęście okazało się, że złącze idealnie pasuje do naszego węża. Dzięki temu jeszcze tego samego wieczoru możemy wyjść na pole i zacząć podlewać.