You are currently viewing Dyski stosowane w monitoringu

Dyski stosowane w monitoringu

Zarówno w starszych jak i obecnie funkcjonujących systemach monitoringu konieczne jest zapisywanie nagranych materiałów na jakimś nośniku danych. Przez długie lata w tym celu stosowano dyski twarde talerzowe. Na chwilę obecną niemal każda profesjonalna kamera stosowana w monitoringu posiada sloty na kartę pamięci. Dzięki temu nagrania mogą zostać bezpośrednio na niej zapisane. 

Sprawdzone nośniki do rejestratorów 

dyski do rejestratorówJeśli jesteśmy właścicielami bardzo dużego przedsiębiorstwa to kontrolowanie tego co się w nim dzieje poza godzinami pracy wymaga stosowania nawet kilkudziesięciu kamer. Jak łatwo można się domyślić kamery te rejestrując obraz generują pliki o dość dużych rozmiarach. Dodatkowo niektóre wersje kamer nagrywają obraz z rozdzielczością HD. W ich przypadku pliki z nagranym materiałem wideo mogą zajmować niezwykle dużo miejsca i dlatego wymagają nośników o dużej pojemności. W tym celu stosuje się solidne i sprawdzone dyski do rejestratorów. Większość ciągle funkcjonujących systemów monitoringu wyposażona jest w klasyczne dyski talerzowe. Niemniej jednak urządzenia te często nie nadążają z zapisem przez co system działa wolno i mogą pojawić się opóźnienia w przesyłaniu danych. Właśnie z tego powodu mnóstwo osób zaczęło inwestować w bardzo szybkie i nowoczesne dyski SSD. Ten rodzaj dysków wyróżnia się przede wszystkim szybką i bezawaryjną pracą. Dodatkowo dyski te pracują jak pamięć flash więc pracują bez wydawania dźwięków. 

Ogólnie rzecz biorąc dyski w rejestratorach podłączonych do systemów monitoringu pełnią bardzo istotną rolę. Nowoczesne rejestratory mają również możliwość nadpisywania danych z poprzednich nagrań. Dzięki temu nasze dyski twarde nawet jeśli się zapełnią to rejestrator zacznie zapisywać nowe nagrania na miejscu tych, które są najstarsze.