Fachowe osuszanie budynków iniekcją

Fachowe osuszanie budynków iniekcją

Mury, które w naturalny sposób podciągają wilgoć zdarzają się niezwykle często. Jak sobie z tym radzić niezależnie od warunków i miejsca, w którym stoi budynek? Idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie metody iniekcji.

Jak osuszyć budynek metodą iniekcji?

profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejBudynki, które są najbardziej narażone na wilgoć zazwyczaj nie posiadają poziomej izolacji fundamentów bądź jest ona nieszczelna. Takie mury niezwykle szybko ulegają zniszczeniu, zgniciu czy chociażby ryzyku powstania fali wykwitu soli na ich zewnętrznej powierzchni. W takim wypadku, aby pozbyć się wilgoci, warto jest zastosować iniekcyjną metodę suszenia. Przed izolacją poziomą muru należy go odpowiednio przygotować, profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej to nie lada wyzwanie. W tym celu należy usunąć zawilgocony tynk, a następnie starannie go wyczyścić. Istotne, aby kucie tynku miało miejsce minimum do metra powyżej zawilgoconego obszaru. Do czyszczenia można użyć szczotek bądź papieru ściernego. Tuż przed wykonaniem otworów na lejki warto także wcześniej uzupełnić zaprawą wszystkie ubytki w murze. Następnie musimy wykonać wiercenie otworów. Po tym, kiedy nasz mur jest już przygotowany, należy wykonać w nim odpowiednie otwory. Wiercenia powinniśmy zacząć mniej więcej 10 cm powyżej gruntu pamiętając, by otwory znajdowały się w częstotliwości około 10 centymetrów od siebie. Przy końcu muru otwory mogą występować częściej. Na całej powierzchni głębokość odwiertów powinna obejmować około 3/4 grubości w głąb muru. Po oczyszczeniu otworów wkładamy w nie specjalne lejki do iniekcji. Pamiętajmy, by były one odpowiednio przygotowane, tak aby wlany w nie preparat nie wyciekał poza obszar iniekcji.

Do przygotowanych wcześniej lejków wlewamy specjalistyczny płyn, którego celem jest osuszenie i zabezpieczenie muru. Ważne, aby przez dwa dni dolewać wspomnianego płynu zawsze wtedy, kiedy zaczyna go brakować. Po około 48 godzinach możemy wyciągnąć lejki z otworów, które wykonaliśmy.