You are currently viewing Genialny sposób na otrzymanie zwrotu akcyzy z Belgii

Genialny sposób na otrzymanie zwrotu akcyzy z Belgii

Prowadzę własną firmę. Często ściągam towar z Belgii, ponieważ jest on tam bardzo tani i zwyczajnie opłaca mi się go sprowadzać, mimo tego że muszę ponosić koszty związane z dojazdem na miejsce. Bardzo się ucieszyłem, kiedy okazało się, że dodatkowo mogę ubiegać się o zwrot zapłaconej w tym kraju akcyzy. Dzięki temu sprowadzenie towaru z tego kraju stało się dla mnie jeszcze bardziej opłacalne.

Szybko zwrócono mi akcyzę zapłaconą w Belgii

opłacalny zwrot akcyzy z BelgiiNie od początku jednak byłem do tego pomysłu tak optymistycznie nastawiony. Na początku zadałem sobie pytanie o to, czy uda mi się otrzymać opłacalny zwrot akcyzy z Belgii? Obawiałem się, że aby uzyskać taki zwrot potrzebna będzie skomplikowana procedura międzynarodowa, która na pewno będzie płatna i pochłonie dużo mojego czasu. Szybko przekonałem się jednak, że moje obawy są bezpodstawne. Okazało się, że złożenie wniosku o zwrot zapłaconej zagranicą akcyzy jest bezpłatny. Za postępowanie administracyjne nic nie zapłacę także wtedy, kiedy zostanie ono rozstrzygnięte na moją niekorzyść. W dodatku jednolite prawo unijne gwarantuje, że w tym celu nie będę musiał rejestrować się w zagranicznych urzędach skarbowych. Wszystkie dokumenty wystarczy złożyć do Urzędu Skarbowego, właściwego ze względu na siedzibę mojej firmy w kraju. Wypełnienie samego wniosku również było niezwykle proste i sprawne. 

Wszystkie dokumenty można było wysłać drogą elektroniczną, dlatego oszczędziłem sobie czasu na stanie w kolejkach w urzędzie. Zwrot zapłaconej akcyzy otrzymałem już po kilku dniach roboczych. Muszę przyznać, że była to bardzo duża kwota, dlatego ucieszyłem się z jej otrzymania. Teraz już za każdym razem jak jadę po towar do Belgii pamiętam o tym, żeby brać wszystkie dokumenty i faktury z numerem NIP mojej firmy.