Jak wybrać dobrego księgowego?

Jak wybrać dobrego księgowego?

Zawsze gdy prowadzimy działalność gospodarczą musimy rozliczać się z urzędem skarbowym, a także składać odpowiednie deklaracje podatkowe i dopełniać wszystkie urzędowych formalności. Jednak jak się okazuje takie dokumenty potrafią pochłonąć dużo czasu i kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy możemy mieć z tym naprawdę problem. Dlatego najlepiej jest takie czynności zlecić dobremu księgowemu.

O czym pamiętać przy wyborze księgowego?

księgowy z lublinaNa początek zawsze przy wyborze księgowego powinniśmy sprawdzić, jakie ma on opinię od osób, które już korzystały z jego usług. Rekomendacje są obecnie jedną z najlepszych dróg do znalezienia profesjonalnego księgowego lub księgowej, który pomoże nam rozliczać wszelkie dokumenty w naszej firmie. Warto jeszcze przed zleceniem prowadzenia księgowości sprawdzić jakie usługi może dla nas zrealizować dany księgowy. Być może zajmuje się on tylko i wyłącznie rozliczaniem podatków a być może pomoże nam również z rozliczeniem dotacji czy też z wystawianiem faktur i składaniem odpowiednich raportów. Kontakt z dobrym księgowym jest również ważny, ponieważ możemy przesłać dokumenty za pomocą poczty elektronicznej albo też zawozić osobiście do jego biura. Dobry księgowy z Lublina posiada również księgowość online, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco śledzić, co się dzieje w naszej firmie oraz jak wygląda sytuacja finansowa naszego biznesu. Dobre biuro księgowe posiada także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a także niezbędne certyfikaty wydane przez Ministerstwo Finansów.

Na koniec warto sprawdzić jakie ceny będziemy musieli zapłacić za obsługę księgowego oraz nigdy nie sugerować się tymi, że najtańsza oferta będzie najlepsza. Dobry księgowy powinien mieć do swojej obsługi tylko kilka firm tak, aby dla każdego mógł znaleźć odpowiednią ilość czasu. Powinien również pomagać nam w bardzo skomplikowanych sytuacjach związanych z księgowością czy też podatkami.