You are currently viewing Miękki śpiworek z nogawkami

Miękki śpiworek z nogawkami

Każda niedoświadczona mama, która oczekuje na swoje pierwsze dziecko, ma dylemat z wyborem niezbędnych elementów wyprawki. Nie warto kupować wszystkiego co zobaczymy, bo nie zawsze to co reklamowane jest godne naszej uwagi.

Jak wyglądają śpiworki do spania?

śpiworek z nogawkami do spaniaKiedy maluch się pojawia na świecie, to przeważnie ma on już przygotowaną wyprawkę, w której nie brakuje żadnych elementów. Na pewno trzeba kupić dla malucha pościel, łóżeczko, wózek cy ubranka, gdyż bez nich się nie obejdzie. Jeżeli chodzi o spanie, to dobrze jest zadbać o okrycie, które będzie na dziecku przez całą noc, ponieważ w razie odkrycia, może zmarznąć lub co gorszą przeziębić się. Zwykłe kołderki czy kocyki nie do końca spełniają swoją rolę, bo wystarczy jedno przewrócenie się na bok i dziecko jest odkryte. Tu lepiej się sprawdzi śpiworek z nogawkami do spania, który jest dopasowany do ciała, ale jednocześnie posiada wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie kończynami. Śpiworek wyglądem przypomina pajacyka, choć ma dużo niżej kroczek i jest znacznie grubszy. Rączki malucha pozostają na wierzchu, a jedynie nóżki są schowane. Większość modeli nie posiada stopek, czyli konieczne jest zakładanie niemowlakom skarpetek do spania. Jest on bardzo łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu, ponieważ posiada zamek błyskawiczny na całej długości. Bez problemu będzie można zmienić maluszkowi pieluszkę pod czas snu, bez konieczności wyciągania ze śpiworka. Przeważnie są one wykonane z miękkiej bawełny i mogą mieć wypełnienie.

Śpiworki do spania wciąż są mało znana i stosowane przez rodziców, a szkoda, gdyż są praktyczne i bardzo przydatne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Najtańsze śpiworki kupimy już za niecałe sto dwadzieścia złotych w sklepach internetowych.