You are currently viewing Nowoczesny organiczny symulator wzrostu

Nowoczesny organiczny symulator wzrostu

Osoby hobbistycznie lub zawodowo zajmujące się uprawą roślin, doskonale wiedzą, że piękny wygląd jest efektem ciężkiej pracy. Każda roślina wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gatunku.

Po co stosować stymulatory wzrostu roślin?

organiczny stymulator wzrostu roślinRośliny mogą dziko rosnąć, choć rzadko bywa, aby dawały bogate plony, bo na to wpływa wiele czynników. Liczy się dobrej jakości gleby, z której roślina czerpie składniki odżywcze, ale także ilość światła dziennego. W domowych warunkach ważne jest konsekwentne podlewanie, przesadzanie w razie potrzeby, nawożenie i zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego. Jeżeli zależy nam, aby roślina osiągnęła wyjątkowe rozmiary, to koniecznie trzeba kupić organiczny stymulator wzrostu roślin, który wpływa na procesy zachodzące wewnątrz komórek. Przede wszystkim jego działanie wpływa na sterowanie i przyśpieszanie procesów życiowych, zwiększanie odporności rośliny na czynniki stresogenne, a także stymuluje rozwój korzeni i liści. Stymulatory są całkowicie naturalne i bezpieczne dla roślin oraz środowiska naturalnego. W powszechnie dostępnych stymulatorach możemy znaleźć  fitohormony, czyli naturalne regulatory wzrostu roślin, bioregulatory będące substancjami pochodzenia roślinnego, oddziałujące na metabolizm i procesy życiowe, a także organizmy antagonistyczne czyli bakterie i grzyby. Do produkcji organicznych biostymulatorów przeważnie wykorzystuje się  organizmy morskie takie jak algi, glony czy wodorosty.

Powszechnie dostępne w sklepach ogrodniczych biostymulatory wzrostu roślin są w postaci płynu lub granulatu, który aplikuje się bezpośrednio do gleby. Jeżeli chodzi o częstotliwość stosowania stymulatorów, to jest to ściśle określone przez producenta na opakowaniu.