Oszczędne lakierowanie proszkowe

Oszczędne lakierowanie proszkowe

Prowadzenie własnego warsztatu samochodowego jest dość męczące i wymagające. Przede wszystkim konieczne jest ciągłe dopasowywanie się do nowo powstających przepisów, które w dużej mierze regulują naszą pracę i ograniczają rozwiązania z jakich jesteśmy w stanie korzystać podczas prowadzenia działalności.

Profesjonalne lakierowanie proszkowe

lakiernie proszkowe bydgoszczMoja dewizą w przedsiębiorczości jest nowoczesność i patrzenie na przyszłość. Aktualnie rządy nakładają wiele sankcji na koncerny zajmujące się produkcją samochodów, dlatego też regulacje stają się coraz to ostrzejsze. Ma to na celu zminimalizowanie zanieczyszczenia środowiska oraz wpływu tego na człowieka. Ostatnio trwa debata na temat lakierowania samochodów. Standardowe lakiery metaliczne są bardzo szkodliwe dla środowiska i ich nakładanie na pojazd wymaga skorzystania z dużej ilości energii. Dlatego też coraz popularniejsze stają się lakiernie proszkowe Bydgoszcz to względnie dobry rynek, gdyż znajduje się tutaj bardzo duża ilość salonów motoryzacyjnych, a mieszkańcy ogólnie posiadają dużo pojazdów. Lakierowanie proszkowe jest szybsze, trwalsze i przy tym zdecydowanie tańsze od standardowego lakierowania. Zależnie od granulacji proszku wykorzystywanego przy lakierowaniu, może ono pozostawiać charakterystyczną fakturę lub być kompletnie gładkie jak standardowy lakier. Przy tym rozwiązaniu nakłada się zdecydowanie mniej warstw, gdyż sama warstwa lakieru jest znacznie trwalsza i grubsza. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie ze względu na jego ogromne zalety.

Ogromną wadą standardowego lakieru metalicznego jest jego ogromna cena i konieczność nałożenia wielu warstw, tak aby był on trwały. Cechy te nie występują przy lakierze proszkowym, dlatego też jest on świetną alternatywną umożliwiająca zastąpienie zdecydowanie droższego rozwiązania.