You are currently viewing Polecane okna pasywne

Polecane okna pasywne

Okna są niezbędnym elementem każdego domu czy mieszkania, gdyż dostarczają światło dzienne do wnętrza pomieszczenia. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów okien różnego rodzaju, zatem jest w czym wybierać.

Które okna będą najlepsze?

okna gdańskWłaściwa izolacja domu jest warunkiem koniecznym, aby był on ciepły. Bez względu jaki sposób ogrzewania mamy zainstalowany, to będziemy płacili wysokie rachunki za nie, jeżeli przez drzwi i okna tracone będzie ciepło. Nie chodzi tylko o uszczelki, które znajdują się w brzegach okien, ale także o ich samą konstrukcję. Stare okna posiadają jedynie jedną lub dwie szyby i najczęściej uszczelki są samodzielnie montowane, ponieważ nie ma  ich w zestawie. Nowoczesne modele okien są przede wszystkim szczelne i mają znacznie lepszą konstrukcję, która sprawia, że utrata ciepła jest minimalna. Na rynku znajdziemy najwięcej okien drewnianych i plastikowych, wśród których warto zwrócić uwagę na okna pasywne. Charakteryzują się one najniższym wskaźnikiem przenikalności ciepła, co oznacza, że montując je w całym domu, jesteśmy w stanie w znaczący sposób obniżyć miesięczne koszty za ogrzewanie. Tego typu okna posiadają specjalny certyfikat, będący potwierdzeniem ich wysokiej skuteczności w izolacji. Przez nieszczelne okna może uciekać nawet do czterdziestu pięciu procent ciepła, co przekłada się na znaczne sumy w skali roku. Wybór okien nie jest prosty, dlatego warto sięgać po pomoc fachowców w tym temacie.

Pasywne okna są wyjątkowo ciepłe, ponieważ zawierają aż potrójny system oszklenia oraz innowacyjne rozwiązania techniczne, które sprawiają, że są one tak szczelne. Co prawda są też najdroższe, ale za to w czasie użytkowania generują spore oszczędności, rzędu kilkuset, a nawet dwóch tysięcy złotych rocznie. 

Sprawdź www.oknagdansk.pl ofertę