You are currently viewing Rolnicy wybierają tlenkowy nawóz wapniowy

Rolnicy wybierają tlenkowy nawóz wapniowy

Wielu rolników ma duże problemy związane z podwyższeniem kwasowości gleby na swoich polach upranych, które często jest dużo niższe od neutralnego. Ma to przełożenie na niskie zbiory. By ziemia była bardziej żyzna muszą oni stosować wapno nawozowe, które neutralizuje pH oraz jest bogate w substancje odżywcze potrzebne roślinom uprawnym do wzrostu.

Dobre wapna tlenkowe odkwaszają glebę

wapno nawozowe tlenkoweWiększość gleb w naszym kraju cechuje duża kwasowość, która powoduje, iż rośliny nie rosną zbyt szybko i często są one zniekształcone. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup takich produktów, jak wapno nawozowe tlenkowe, które ma bardzo szybkie działanie i powinno być sypane na samym początku wiosny, jeszcze przed siewem, gdyż ma ono silne działanie. Nadaje się ono zarówno do upraw roślin sadzonych na polach, jak i do upraw winorośli i krzewów. Wapno jest wytworzone ze skały wapiennej, do której dodawane są jeszcze mieszanki minerałów takich, jak magnez. Jest więc ono bezpieczne dla upraw i dla środowiska, gdyż nie zawiera pestycydów, czy innych toksycznych związków. Producenci każdego roku wypuszczają na rynek coraz nowsze i doskonalsze mieszanki, których skuteczność jest naprawdę wysoka. Zawsze musimy tylko pamiętać, by czytać wszystkie etykiety zawarte na opakowaniach i stosować się do zaleceń dotyczących ilości stosowania danej mieszanki. Gdy już uzyskamy neutralne pH gleby, nasze uprawy będą zadowalające, a rośliny będą miały substancje odżywcze potrzebne do ich wzrostu. 

Nawozy wapniowe muszą być stosowane na znacznej części pól uprawnych, których gleba jest kwaśna. Zawsze powinniśmy wybierać do neutralizacji ziemi, te mieszanki, które mają tylko składniki naturalne i pozbawione są ze związków toksycznych, które nie są bezpieczne dla roślin, które je wchłaniają przez swoje korzenie oraz dla środowiska.