You are currently viewing Różnice między niwelatorem, a laserem krzyżowym

Różnice między niwelatorem, a laserem krzyżowym

Naprawdę wiele pozytywnych opinii można usłyszeć na temat niwelatorów laserowych. Jednak sporo osób myli je z laserami krzyżowymi, co wbrew pozorom jest błędem. Dlatego postaram się wypisać różnice o których należy pamiętać jeśli chodzi o oba rodzaje sprzętów. Jestem pewien, że warto zdecydować się na dobre narzędzie dla siebie.

Kiedy warto zakupić niwelator laserowy?

nivel system cl4dPrzede wszystkim różnicą w obu tych przypadkach jest odległość pomiaru. W przypadku laserów krzyżowych odległość wynosi około trzydziestu metrów, a jeśli zastosuje się specjalny czujnik to dochodzi nawet do stu metrów. Jeśli jednak chodzi o niwelatory laserowe, to odległość wynosi pięćset metrów, a w przypadku profesjonalnego sprzętu o wysokiej jakości dochodzi nawet do jednego kilometra. Jak więc widać różnice są pod tym względem spore. Dodatkowo lasery krzyżowe pozwalają na wyświetlanie linii lasera w pionie oraz poziomie, jeśli jednak chodzi o niwelatory to laser obraca się w osi X lub Y. Dlatego też niwelatory nazywane są również laserami obrotowymi. Jak więc widać dobrze jest postarać się o wybranie sprzętu, który najlepiej sprawdzi się w danej pracy. Dzięki temu będzie można być w pełni zadowolonym. Sam słyszałem wiele dobrego jeśli chodzi o nivel system cl4d. Dobrze jest obserwować opinie dostępne w internecie zarówno jeśli chodzi o poszczególne marki jak i konkretne model. To z pewnością niezwykle cenna wiedza, która zdoła się przydać. Potwierdzi to każdy specjalista, który musi co jakiś czas zakupić dobre narzędzia.

Oczywiście istnieją także inne przyrządy nad którymi warto się zastanowić. Z laserów korzysta się w coraz większej ilości branż, bo jednak doceniono ich właściwości. W tym przypadku laser zapewnia naprawdę skuteczne pomiary, jednak nad laserem krzyżowym także dobrze jest się zastanowić, bo to przydatny sprzęt.