You are currently viewing Solidne grille ogrodowe

Solidne grille ogrodowe

 

Wiele osób prześmiewczo mówi, że grillowanie to polski sport narodowy. Nie da się jednak ukryć, że w okresie letnim zapach pieczonych na grillu kiełbasek czy karkówki rozchodzi się po całej okolicy. Szczególnie jest to odczuwalne w czasie weekendu. Do grillowania jak sama nazwa wskazuje potrzebujemy przecież grilla. Dziś chciałbym przedstawić jeden z modeli używanych często przeze mnie. 

Jaki grill do ogrodu wybrać?

grille weber do ogroduZbliżająca się wiosna jest świetnym czasem na zakupy przed sezonem grillowym. Po pierwsze takie grille w czasie zimowym będą o wiele tańsze a po drugie większa szansa, że znajdziemy modele które szybko znikają ze sklepowych półek gdy zbliża się lato. Jednymi z polecanych w ostatnim czasie są grille weber do ogrodu. Model Original Kettle wypuszczony na rynek przez firmę Weber możemy nabyć za dość niską kwotę. Cena, która nie jest zbyt wygórowana nie oznacza jednak tego, że dany model jest wybrakowany. Wykonany jest z bardzo grubej stali, która dodatkowo pokryta jest warstwą z emalii porcelanowej. Dzięki takim rozwiązaniom te grille są odporne na przepalanie przez co mogą nam długo służyć. Większość modeli wyprodukowanych przez firmę Weber posiada dodatkowo wbudowane termometry. Dzięki temu możemy za każdym razem smażyć nasze produkty w dokładnie ten sam sposób. Nowoczesne grille często wyposażone są w kółka. Są one niezwykle pomocne podczas transportu, a w szczególności tyczy się to grilla o dużych gabarytach.

Producent opisywanych powyżej urządzeń najczęściej daje swoim klientom długoletnią gwarancję. Z reguły nie jest ona krótsza niż 10 lat. Tak długi termin jest dla nas potwierdzeniem, że jest to sprzęt najwyższej jakości. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w konkretny sprzęt niż częsta wymiana grilla za kilkadziesiąt złotych, który uległ przepaleniu.