Tanie badania na boreliozę

Tanie badania na boreliozę

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

W wyniku ukłucia przez kleszcza może dojść do zakażenia boreliozą. Jest to niezwykle groźna dla zdrowia choroba, której w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Występuje ona powszechnie niemal na całym świecie. Jeśli po ukąszeniu przez kleszcza utrzymuje się przez dłuższy czas rumień, powinniśmy wówczas mieć się na baczności.

Ile kosztują specjalistyczne badania na obecność boreliozy?

badanie na boreliozę cenaBorelioza spowodowana jest bakterią, która zazwyczaj bytuje w jelitach kleszczy. Z tego też powodu pajęczaki te często są nosicielami tej groźnej choroby. Borelioza jest znana przez lekarzy od co najmniej stu lat. Potencjalnie może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia. Objawy są dosyć charakterystyczne. Można na początku zaobserwować rumień na ciele. Ponadto też pacjenci mogą uskarżać się na zmęczenie, bóle głowy i mięśni. W skrajnej postaci może dojść nawet do porażenia nerwu twarzowego. Najlepiej jest rozpocząć specjalistyczne leczenie na wczesnym etapie choroby. Z tego też powodu, jeśli ukąsi nas kleszcz, warto po usunięciu zawieźć go do laboratorium, gdzie zostanie przeprowadzone specjalistyczne badanie na boreliozę Cena nie jest zbyt wygórowana, a dzięki temu możemy uniknąć poważnych komplikacji natury zdrowotnej. Najlepiej jednak nie dopuścić do ukąszenia kleszcza. W tym celu przed wyjściem do lasu powinniśmy ubrać długie spodnie. W sklepach dostępne są również dosyć skuteczne środki zapobiegające ukąszeniu przez kleszcza. Doskonale chronią one zarówno ludzi, jak i zwierzęta domowe.

Specjalistyczne laboratoria różnego rodzaju wykonują badania na obecność boreliozy. Cena ich nie jest wygórowana. Po ukąszeniu przez kleszcza warto niekiedy dmuchać na zimnie i zawczasu zawieść materiał do laboratorium. Tylko w ten sposób można dowiedzieć się czy kleszcz był nosicielem tej groźnej choroby.