You are currently viewing Wytrzymałe wojskowe obuwie

Wytrzymałe wojskowe obuwie

 

Podczas długiej pracy, najważniejszym elementem stroju było oczywiście obuwie. Porządne buty mogły nieraz znacznie przyśpieszyć wykonywanie jakichkolwiek czynności, czy choćby przeprowadzanie patrolu, jednak wedle osób odpowiedzialnych za zaopatrzenie jednostki, nie były one wcale żadnym priorytetem. Nic więc dziwnego, iż najczęściej musieliśmy sami zajmować się tematem nowego obuwia.

Wojskowe obuwie o najwyższej wytrzymałości

Buty wojskowePierwszym problemem, z jakim zderzali się nowi koledzy było właśnie przydziałowe obuwie, które nijak nie było przystosowane do zadań, stawianych naszej jednostce. Mimo iż nie było to obuwie najgorszej jakości, na wielu polach zwyczajnie nie dawało sobie rady, a wytrzymałość butów była raczej dość niska, zwłaszcza w wymagających warunkach w polu działania. Dlatego też większość kolegów pomijała przydział obuwia, inwestując we własne, wysokiej jakości buty wojskowe, które były bardzo łatwo dostępne. W większości sklepów militarnych można było bez trudu dostać porządne buty niemal na każdy teren, o charakterystyce odpowiadającej wymaganiom użytkownika, choć najczęściej były to buty przeznaczone pod konkretny teren i pod ten teren specjalnie zaprojektowane. Ciężkie i mocne buty terenowe doskonale sprawdzały się podczas pracy w terenie zalesionym czy w górach, aczkolwiek w mieście były zbyt ciężkie i niewygodne.

Z kolei lekkie miejskie obuwie utrudniało chodzenie po trudnym terenie, aczkolwiek było wygodne, szczególnie podczas długiej pracy w terenie. Można było również dostać dość uniwersalne egzemplarze, aczkolwiek zawsze miały one jakieś minusy, dlatego też radziliśmy kolegom dopasować obuwie do terenu działań. Buty od sprawdzonych producentów były również inwestycją na długie lata, z racji bardzo dużej wytrzymałości.