You are currently viewing Zalety pras krawędziowych

Zalety pras krawędziowych

 

W obecnych czasach bardzo ważną rolę odgrywają blachy. Jest to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych półproduktów stalowych. Specyfika blach wymaga jednak odpowiedniego podejścia do ich obróbki, tak aby zachowały one swoją odporność na korozję.

Do czego służy prasa krawędziowa?

prasy krawędzioweW obecnych czasach półprodukty stalowe cieszą się bardzo dużą popularnością. W przypadku niektórych, takich jak blachy, ich zastosowania sa naprawdę bardzo szerokie. Oczywiście blachy, ze względu na swoja specyfikę, wymagają odpowiedniego podejścia do ich obróbki – najlepiej w tym celu wykorzystywać prasy krawędziowe. Są to specjalne urządzenia, które dzięki swojemu sposobowi działania nie uszkodzą nałożonych na blachy bardzo często powłok ochronnych. Zazwyczaj takie powłoki sa niszczone przez mechaniczną obróbkę blach, a także przez obróbkę za pomocą lasera. Aby się przed tych uchronić, warto wykorzystywać sposoby obróbki, wykorzystujące siły działające odśrodkowo, takie jak właśnie prasy krawędziowe. Dzięki nim bowiem możliwe jest bardzo precyzyjne przełamanie, czy też zagięcie blachy w wybranym miejscu, jednocześnie bez ryzyka, że nałożona na blachę powłoka z cynku zostanie w jakakolwiek sposób uszkodzona. Dzięki stosowaniu pras krawędziowych do obróbki blachy, znacznie szybciej można osiągać pożądane rezultaty obróbki i tym samym mogą być one znacznie szybciej użyte w danych zastosowaniach. Co więcej, nie ma konieczności ponownego galwanizowania blachy, co zazwyczaj było powodem bardzo dużych opóźnień na przykład gdy blacha miała być użyta jako pokrycie dachowe czy budulec garaży.

Wraz z biegiem czasu blachy stają się coraz popularniejszym półproduktem ze stali. Szczególnie często wykorzystuje się je do tworzenia pokrycia dachowego, lub też jako budulec garaży czy hal stalowych Oczywiście, konieczne jest wcześniejsze właściwe obrobienie danej blachy.